قوانین و مقررات

ثبت سفارش

شما می توانید با کامل نمودن فرم ثبت سفارش ، قطعات یدکی ( تویوتا ، لکسوس ، کیا و هیوندا ) و یا دزدگیر خودرو مورد نظر خود را به ما اعلام نمایید . تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و در صورت تایید شما کالای مورد نظرتان را ارسال نمایند . nadiland

شیوه های پرداخت

از طریق کارت به کارت به شماره کارت:

۵۰۲۲-۲۹۱۰-۵۴۲۱-۸۴۱۵ بانک پاسارگاد

و یا واریز به شمار حساب:

۳۱۰۱-۸۰۰۰-۱۲۷۰۸۰۵۲-۱ بانک پاسارگاد

به نام داود نادی زاده

nadiland

روش های ارسال

روش های ارسال

ارسال کالا در نادی لند nadiland از طریق پیک موتوری، پست پیشتاز و سفارشی و تیپاکس و یا باربری صورت میگیرد.

پیک موتوری

در حال حاضر ارسال از طریق پیک موتوری فقط در شهر اهواز انجام می شود. nadiland

پست پیشتاز و سفارشی

برای ارسال کالا به تمام نقاط کشور، از روش پست پیشتاز و سفارشی استفاده خواهد شد. پس از سفارش کالا و تکمیل خرید، کالای مورد نظر شما تحویل پست شده و طبق روال شرکت پست، در روش پیشتاز حداکثر ۴ روز کاری و در روش سفارشی حداکثر ۷ روز کاری تحویل شما خواهد شد. همچنین شماره ی پیگیری پستی برای شما ارسال خواهد شد، که شما از آن طریق می توانید با مراجعه به سایت شرکت پست، در هر لحظه از وضعیت کالای خود مطلع شوید. http://itemtracking.post.ir

تیپاکس

طبق تعهد شرکت تیپاکس مرسوله ها در همه ی شهرهای تحت پوشش حداکثر ۴۸ ساعته محصول خود را دریافت خواهند کرد .

بهترین قیمت و اصالت کالا

نادی لند nadiland تنها با تولیدکننگان اصلی کالا و یا نماینده ی رسمی و قانونی آنها همکاری می کند. اینکار علاوه بر حذف هزینه های اضافی، کیفیت و اصالت کالا را افزایش می دهد.

ضمانت بازگشت کالا

اعتماد مشتریان، بزرگترین سرمایه ی نادی لند nadiland است، بنابراین این مجموعه حداکثر تلاش خود را در این راستا معطوف کرده است. ممکن است هنگام ارسال کالا به دلایل مختلف اشکالات و اشتباهاتی رخ دهد ، نادی لند nadiland مسئولیت اشتباهات احتمالی خود را پذیرفته و راهکارهایی را برای حل موضوع پیش بینی کرده است:

۱. مغایرت کالا

در صورتی که کالایی به اشتباه برای شما ارسال شده باشد، لازم است از باز کردن بسته بندی آن خودداری کرده و موضوع را از طریق ایمیل و یا تماس اطلاع داده شود، تا حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت نسبت به تعیین تکلیف (عودت کالا، ارسال کالای مورد نظر و یا عودت مبلغ به حساب کاربری) اقدام شود، بدیهی است در صورتی که بسته بندی کالا باز شده باشد، کالا مشمول این بند نخواهد بود.

۲. مغایرت فنی کالا

در صورتی که پس از تحویل و باز کردن بسته بندی کالا مغایرتی بین کالای سفارش داده شده و کالای دریافتی مشاهده کردید، کالا را مجددا در بسته بندی قرار داده و مراتب را جهت پیگیری بیشتر از طریق ایمیل و یا تماس اعلام فرمایید. بدیهی است در صورت مخدوش شدن فاکتور یا بسته بندی، کالا مشمول این بند نخواهد بود.

۳. آسیب دیدگی هنگام ارسال کالا

با توجه به بسته بندی ایمن، احتمال آسیب دیدگی کالا هنگام ارسال حداقل است، با این حال در مواردی که کالا از طریق پیک موتوری ارسال شده باشد، مسئولیت سلامت فیزیکی آن بر عهده ی نادی لند nadiland ، و در مواردی که ارسال کننده ی کالا شرکت واسطه ی (پست، تیپاکس و…) باشد، مسئولیت آن بر عهده ی آن شرکت خواهد بود. در صورتی که کالایی هنگام ارسال آسیب ببیند و این موضوع به تایید شرکت ارسال کننده برسد، خسارت آن به مشتریان محترم پرداخت خواهد شد.

۴. انصراف از خرید

در صورت انصراف از خرید، لازم است این موضوع فورا از طریق ایمیل و یا تماس به اطلاع نادی لند nadiland برسد، در صورتی که بسته بندی کالا صورت نگرفته و یا به واحد ارسال سفارشات تحویل نشده باشد، سفارش شما لغو و هزینه ی آن به حساب شما عودت داده خواهد شد.

X
بازاریابی اینترنتی کسب و کار اینترنتی آموزش بازاریابی آموزش بازاریابی اینترنتی آموزش سئو سئو قالب وردپرس قالب وردپرس پوسته وردپرس
قالب وردپرس فروشگاه قالب و پلاگین یارتم طراحی سایت ، طراح وب سایت